Instalacje
grzejnik

Gdzie odnaleźć estetyczny i nowoczesny grzejnik mieszkaniowy?

Grzejniki już dawno wpisały się do aranżacji naszych domów, dostarczając nam ciepło przez okrągły rok. Obecnie takie instalacje stały się bardzo rozpowszechnione, spełniając wymagania najbardziej wybrednego konsumenta. Jeśli jesteśmy na etapie wybierania idealnych grzejników, warto postawić na produkty pochodzące od sprawdzonych firm, które cieszą się w naszym kraju doskonałą renomą. Obecnie szczególnie powszechne są grzejniki stalowe, które znakomicie sprawdzają się w przestrzeni domów i mieszkań.
gniazdko elektryczne

Przeprowadzamy remont - czy opłaca się zatrudnić ekipę remontową, czy raczej zabrać się do pracy samemu?

Kiedy właśnie zabierasz się za remont swojego mieszkania, na pewno powinieneś zdać sobie sprawę z faktu, jak sporo pracy przed Tobą. Jeżeli w Twoim domu były robione na bieżąco niewielkie remonty i naprawy uszkodzeń, wtedy raczej nie masz się czego obawiać, bo prawdopodobnie okaże się, że gruntowny remont w ogóle nie jest potrzebny. Jeśli jednak zawsze odsuwałeś na później konieczność dokonania niewielkich napraw w domu, wówczas naprawdę możesz zacząć się obawiać. Najczęściej w takich sytuacjach okazuje się, że musisz przeprowadzić naprawdę gruntowny remont, a to nie tylko będzie Cię kosztowało sporo pieniędzy, ale również czasu.
Klimatyzatory LG Art Cool Galeria

Jak klasyfikujemy rodzaje klimatyzatorów

Wszystkie systemy klimatyzacyjne, które zaliczane są do typu split wymagają fachowego montażu. Klimatyzatory tego typu bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ ich sposób samej budowy jest bardzo charakterystyczny. Składają się one z jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej.
budowa domu

Inteligentne domy, czyli co w dzisiejszych czasach może zostać zastosowane w naszych domach

Chyba każdy z nas nieraz słyszał pojęcie inteligentny dom. Wykorzystywane jest ono coraz częściej, a wszystko to, co jest z nim związane jest także o wiele częściej stosowane w naszych domach. Jeszcze kilka lat temu inteligentne domy przeznaczone były przede wszystkim dla osób z wyjątkowo wypchanym portfelem. Aktualnie coraz częściej cena tych usług bardzo spada, przez co może zdecydować się na nią większa liczba osób.
butle z gazem

Typy paliw, które służą do ogrzewania pomieszczeń w mieszkaniach. Które rozwiązanie jest najlepsze dla przeciętnego Kowalskiego?

Wszyscy ludzie winni mieć świadomość funkcjonowania terminu „komfort cieplny człowieka”. Jest to dość istotne zagadnienie, które dotyka wszystkich ludzi żyjących na świecie. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że istota ludzka może żyć jedynie w określonej temperaturze. Jesteśmy istotami ciepłolubnymi, co oznacza, że nie poradzilibyśmy sobie w warunkach, w jakich cały czas panuje silny mróz.
instalacja elektryczna

Projektujesz oświetlenie na schodach? Zatroszcz się o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

Jedną z ważniejszych kwestii, jaką trzeba podjąć podczas planowania oraz aranżowania budynku, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Odpowiadają one za doprowadzenie prądu do każdego miejsca w budynku, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych i zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach i korytarzach. Niezwykle ważne jest, by odpowiednio zaplanować oświetlenie w budynku, ponieważ od tego zależny bywa komfort jego mieszkańców.
Remont budynku

Budowa domu - tynki i ich parametry

Przy budowie domu na samym początku stawiane są gołe ściany, następnie wylewa się strop, montuje cały dach i tworzy wszystkie instalacje. Po tym wszystkim dopiero nadejdzie czas na wykańczanie wnętrz, kładzenie tynków, wylanie podłóg i pomalowanie przygotowanych ścian. Jednym z bardziej istotnych etapów prac wykończeniowych, mających duży wpływ na wygląd pomieszczeń w domu, jest położenie gładkich i przede wszystkich prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w pracach budowlanych od setek lat. Ich podstawową rolą jest wygładzenie ściany, a także ich zabezpieczenie przed wpływami atmosferycznymi, mechanicznymi i wilgocią.
Apartamentowiec

Nowoczesne mieszkania z inteligentnym układem kierowania

W dzisiejszych czasach w budownictwie sporą popularnością cieszą się dzisiejsze domy z inteligentnym systemem zarządzania. Taki inteligentny budynek jest niezmiernie dużym ułatwieniem, charakteryzuje się nowoczesnością i nietuzinkowością oraz bardzo zaawansowaną technologią. Inteligentne budynki posiadają niemało systemów czujników i detektorów, na dodatek w tego rodzaju budynkach znajduje się również jeden nadrzędny system zarządzania wszystkimi instalacjami, jakie się w nim znajdują. Dzięki tej zaawansowanej technologii budynek zdoła reagować na rozliczne zmiany otoczenia na zewnątrz oraz wewnątrz.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Jakiego typu metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w naszym kraju nie należą może do najbardziej mroźnych, lecz nawet jak są łagodne to bez odpowiedniego ogrzewania w mieszkaniu trudno się obejść. Metod na to jest co najmniej kilka, a na to, co wybrać, zależy wiele czynników.
Budowa obiektu

Jak prawidłowo rozplanować instalację elektryczną

Dom to synonim bezpieczeństwa i pewności. I taka właśnie powinna być w nim instalacja elektryczna, ponieważ bezpieczeństwo domowników to sprawa priorytetowa. Dobrze zaplanowana i wykonana instalacja elektryczna wewnątrz budynku zapewni bezpieczne i łatwe korzystanie ze sztucznego oświetlenia oraz wszelkich urządzeń zasilanych prądem.
1 2 3