Instalacje
instalacja elektryczna

Projektujesz oświetlenie na schodach? Zatroszcz się o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

Jedną z istotniejszych kwestii, jaką musi się podjąć w czasie budowy oraz aranżowania budynku, okazuje się rozmieszczenie instalacji oświetleniowych. Odpowiadają one za doprowadzenie energii elektrycznej do każdego pomieszczenia w domu, zapewnienia prądu w kontaktach elektrycznych oraz zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pokojach oraz ciągach komunikacyjnych. Bardzo istotne staje się, by dobrze planować oświetlenie w mieszkaniu, gdyż od tego uzależniony jest komfort jego mieszkańców.
grzejnik

Gdzie odnaleźć estetyczny i nowoczesny grzejnik mieszkaniowy?

Grzejniki na zawsze wpisały się do wystroju naszych mieszkań, gwarantując nam ciepło przez okrągły rok. Współcześnie tego rodzaju instalacje stały się jak najbardziej powszechne, spełniając wymagania najbardziej wybrednego użytkownika. W przypadku gdy jesteśmy na etapie zamawiania idealnych grzejników, warto skusić się na produkty oferowane od sprawdzonych firm, jakie cieszą się w naszym kraju zasłużoną renomą. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są grzejniki stalowe, które wspaniale sprawdzają się w przestrzeni domów i mieszkań.
gniazdko elektryczne

Przeprowadzamy remont - czy opłaca się zatrudnić ekipę remontową, czy raczej zabrać się do pracy samemu?

Kiedy właśnie zabierasz się za remont swojego mieszkania, na pewno musisz zdać sobie sprawę z faktu, jak wiele pracy przed Tobą. Jeżeli w Twoim domu były przeprowadzane na bieżąco niewielkie remonty i naprawy uszkodzeń, wówczas raczej nie masz się czego bać, bo najprawdopodobniej okaże się, że gruntowny remont w ogóle nie jest potrzebny. Jeśli jednak zawsze odkładałeś na później obowiązek dokonania drobnych napraw w mieszkaniu, wówczas naprawdę możesz zacząć się bać. Zwykle w takich przypadkach okazuje się, iż musisz zrobić naprawdę generalny remont, a to nie tylko będzie Cię kosztować dużo pieniędzy, ale również energii.
Remont budynku

Budowa domu - tynki i ich parametry

Przy budowie domu na samym początku stawiane są gołe ściany, następnie wylewa się strop, montuje cały dach i tworzy wszystkie instalacje. Po tym wszystkim dopiero nadejdzie czas na wykańczanie wnętrz, kładzenie tynków, wylanie podłóg i pomalowanie przygotowanych ścian. Jednym z bardziej istotnych etapów prac wykończeniowych, mających duży wpływ na wygląd pomieszczeń w domu, jest położenie gładkich i przede wszystkich prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w pracach budowlanych od setek lat. Ich podstawową rolą jest wygładzenie ściany, a także ich zabezpieczenie przed wpływami atmosferycznymi, mechanicznymi i wilgocią.
budowa domu

Inteligentne domy, czyli co w dzisiejszych czasach może zostać zastosowane w naszych domach

Chyba każdy z nas przynajmniej raz słyszał termin inteligentny dom. Znane jest ono coraz powszechniej, a wszystko to, co ma z nim jakiś związek jest także o dużo częściej wykorzystywane w naszych domach. Jeszcze kilka lat temu inteligentne domy zarezerwowane były zwłaszcza dla osób z wyjątkowo dobrze wyposażonym portfelem. Aktualnie coraz częściej cena tych udogodnień bardzo spada, za sprawą czego może sobie pozwolić na nią więcej osób.
Apartamentowiec

Nowoczesne mieszkania z inteligentnym układem kierowania

W dzisiejszych czasach w budownictwie sporą popularnością cieszą się dzisiejsze domy z inteligentnym systemem zarządzania. Taki inteligentny budynek jest niezmiernie dużym ułatwieniem, charakteryzuje się nowoczesnością i nietuzinkowością oraz bardzo zaawansowaną technologią. Inteligentne budynki posiadają niemało systemów czujników i detektorów, na dodatek w tego rodzaju budynkach znajduje się również jeden nadrzędny system zarządzania wszystkimi instalacjami, jakie się w nim znajdują. Dzięki tej zaawansowanej technologii budynek zdoła reagować na rozliczne zmiany otoczenia na zewnątrz oraz wewnątrz.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Jakiego typu metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w naszym kraju nie należą może do najbardziej mroźnych, lecz nawet jak są łagodne to bez odpowiedniego ogrzewania w mieszkaniu trudno się obejść. Metod na to jest co najmniej kilka, a na to, co wybrać, zależy wiele czynników.
Budowa obiektu

Jak prawidłowo rozplanować instalację elektryczną

Dom to synonim bezpieczeństwa i pewności. I taka właśnie powinna być w nim instalacja elektryczna, ponieważ bezpieczeństwo domowników to sprawa priorytetowa. Dobrze zaplanowana i wykonana instalacja elektryczna wewnątrz budynku zapewni bezpieczne i łatwe korzystanie ze sztucznego oświetlenia oraz wszelkich urządzeń zasilanych prądem.
gniazda

Systemy powiązane z elektrycznością w domu, które powinny być zakładane bez najmniejszych błędów

Instalacje powiązane z elektrycznością domową, które powinny pozostawać zakładane bez najmniejszych błędów, bo pozostają fundamentem tego, żeby w domu elektryczność zadziałała jak trzeba i w głównej mierze do tego, aby członkowie rodziny mieli możliwość czuć się pewnie. Z takiego także powodu należy każdorazowo troszczyć się o to, by w domu znalazł się najlepszej jakości osprzęt, jaki umożliwi to.
elektryka

Dobrze wykonana instalacja elektryczna

Dom to miejsce bezpieczne i taka właśnie musi być instalacja elektryczna. Dlatego też należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo bliskich, jak i sam budynek oraz jego wyposażenie.Stosownie zaplanowana i wykonana instalacja elektryczna wewnątrz budynku umożliwi bezpieczne i łatwe korzystanie ze sztucznego oświetlenia oraz wszelkich urządzeń zasilanych prądem.
1 2 3