Ściany
ściana

Jakim sposobem efektywnie osuszyć ściany i odtworzyć hydroizolację poziomą?

Z zawilgoceniem ścian posiadamy do czynienia wtedy, gdy zaszło uszkodzenie hydroizolacji poziomej czy pionowej czy też takie hydroizolacje wcale nie występują. Woda wsiąka wtenczas w materiały budowlane, co sprawia wysokie zniszczenie ścian. Wilgotne mury mogą też przyczynić się do znacznie mniejszej trwałości budynku, bo wilgotne elementy konstrukcyjne szybciej się niszczą oraz starzeją.
domek

Pamiętajmy o dużym roli kratki wentylacyjnej!

Nawet śliczny, niezwykły pod dosłownie każdym względem dom nie będzie po kilkunastu latach od wybudowania zadowalał nadal swoich właścicieli! Prawda jest taka, że to na całe szczęście tylko czarny scenariusz, bezproblemowo można takowego uniknąć. Jak? No cóż, niesamowicie istotne jest to by nie tylko cieszyć się własnym domem, fajnie spędzać w nim wolne chwile. Trzeba również umiejętnie zadbać o stan własnej posiadłości. W wielu przypadkach domy są zaniedbane z winy swojego właściciela.
dom piętrowy

W jaki sposób przygotować podłoże przed nałożeniem tynku? Możemy to zrobić dobrze stosując kilka zasad

Stawiając dom i robiąc wszelkie prace skupiamy się na trwałości budynku. Każdy element musi być zrobiony porządnie, nawet imitacja drewna. Jeśli chodzi o tynki, to ich forma zależy od tego jak przygotujemy podłoże.
obrazy

Najlepsze akcenty dekoracyjne na ściany

Jeśli chcemy urządzić w swoim domu rzeczywiście idealne dla siebie pomieszczenia, to koniecznie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne może tutaj być odpowiednie ozdobienie ścian. Sporo ludzi nierzadko zapomina o tym, że coś takiego jest zwyczajnie konieczne do uzyskania naprawdę satysfakcjonujących wyników, przez co warto poświęcić na to nieco czasu aby móc ustrzec się przed takimi błędami. W obecnych czasach możliwości związane z czymś takim są bardzo szerokie, ponieważ każdy z nas może ozdobić swoje ściany na dużo różnych sposobów; wszystko zależy tu szczególnie od naszych osobistych wymagań oraz od tego, jaki dokładnie styl akurat nas interesuje
.
dom jednorodzinny

Jak unowocześnić dwudziestokilkuletnie domy dwukondygnacyjne, żeby obiekt zyskał na wyglądzie, a gospodarzom mieszkało się wygodniej

Dom jest w stanie służyć co najmniej kilku pokoleniom, oczywiście jeżeli tylko posiadacze odpowiednio się o niego troszczą. Nie jest także niczym zaskakującym fakt, że niegdyś wykorzystywano materiały gorszej jakościowo niż ma to miejsce dzisiaj, więc jeśli ktoś w najbliższym czasie nie planuje przeprowadzki do innego mieszkania, jest zmuszony dostosować to posiadane do współczesnych standardów.
koszty

Docieplenia poddasza wraz z pomocą specjalnej pianki - na co w ogóle to się robi?

Jak łatwo się zorientować wszystko ma swoje własne wady, jak również i zalety. Dokładnie tak samo ma się sprawa wraz z posiadaniem autentycznego domu, a mieszkania, o które wbrew pozorom dba się całkowicie w inny sposób.

Aranżujemy łazienkę: co może okazać się niezbędne?

Łazienka jest niezwykle specyficznym pomieszczeniem w naszych domach. Obecna jest w niej bowiem wyższa niż w pozostałych częściach domu wilgotność powietrza. Jednocześnie urządzając ją, nie chcemy rezygnować z jej naprawdę bardzo dobrego wyglądu. To właśnie dlatego tak istotne są nie tylko sprzęty, takie jak szafki pod umywalkę, ale także wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Po co należy sięgnąć w czasie urządzania łazienki?
Sauna parowa

Sauna w domu - jakim sposobem ją zaplanować?

Każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z przemęczeniem, napięciem oraz melancholią. Finowie mają na to wszystko jeden sposób - saunę. Jak zaaranżować w mieszkaniu saunę? Wyszukać lokalizację na kabinę, prysznic i kącik do relaksu. Wszystko to obok siebie - najprawidłowiej specjalnie zaplanowane w wyodrębnionym miejscu mieszkania.
Fototapeta, łąka

Kiedy dekorujemy nasz dom, dumamy o tym, że warto jest powiesić obrazy na ścianach - a może cała ściana mogłaby być obrazem?

Puste ściany w mieszkaniu nie bywają zbytnio przyjemnym widokiem. Dla naszych zmysłów zawsze lepiej jest, kiedy możemy na coś popatrzeć i zainteresować czymś myśli.
odbitka - dom

Nieduże lokum we Wrocławiu? Znajdź najtańszą opcję!

W dzisiejszych realiach, można zaobserwować zwiększony odsetek liczby kupowanych mieszkań, bowiem coraz więcej młodych osób decyduje się na tego typu inwestycję. Nic w tym zaskakującego, bowiem państwo się rozwija a mieszkańcy przez to się bogacą.
1 2 3