Ściany
Ogrodzenie, murek oporowy

Wybieramy odporny tynk

Spacerując po swej okolicy od czasu do czasu podziwiam domy sąsiadów. Podziwiam sposoby jakimi udało im się pogodzić kompozycje ogrodów z wyglądem budynków. Niewątpliwie ważny jest pomysł architekta na dom, jego dostosowanie do charakteru terenu na jakim ma stanąć, do zwyczajów estetycznych miejscowej społeczności.
panorama - mieszkanie

Remont - jak bardzo ważny jest wybór sprawdzonej ekipy remontującej?

Aby remont nie musiał być kojarzony z wszechogarniającym chaosem, dobrze jest zatrudnić właściwych specjalistów. Usługi remontowe są obecnie świadczone przez mnóstwo firm, więc łatwo jest znaleźć profesjonalną ekipę.
Sauna parowa

Sauna w domu - jakim sposobem ją zaplanować?

Każdy z nas nieraz zmaga się z wyczerpaniem, napięciem czy melancholią. Finowie posiadają na to wszystko jeden sposób - saunę. Jakim sposobem zaprojektować w mieszkaniu saunę? Znaleźć lokalizację na kabinę, natrysk a również kącik do odpoczynku. Wszystko to obok siebie - najlepiej specjalnie przewidziane w wydzielonym miejscu mieszkania.
Styropapa - styropian na dach

Węglan wapnia używany jest jako dodatek do żywności oraz surowiec budowlany, zakład obróbki kamienia także się nim absorbuje

Górnictwo to nie jedynie kopalnie podziemne oraz węgiel kamienny. W Polsce funkcjonuje mnóstwo zakładów odkrywkowych, gdzie złoże wydobywane jest na nawierzchni tereny.
Remont budynku

Budowa domu - tynki i ich parametry

Przy budowie domu na samym początku stawiane są gołe ściany, następnie wylewa się strop, montuje cały dach i tworzy wszystkie instalacje. Po tym wszystkim dopiero nadejdzie czas na wykańczanie wnętrz, kładzenie tynków, wylanie podłóg i pomalowanie przygotowanych ścian. Jednym z bardziej istotnych etapów prac wykończeniowych, mających duży wpływ na wygląd pomieszczeń w domu, jest położenie gładkich i przede wszystkich prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w pracach budowlanych od setek lat. Ich podstawową rolą jest wygładzenie ściany, a także ich zabezpieczenie przed wpływami atmosferycznymi, mechanicznymi i wilgocią.
Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa

Czy warto budować drewniany dom?

Marzenie o własnym domu najczęściej pryska przytłoczone wyobrażeniem o długim czasie budowy. Rozwój technologii i koncepcji pozwala jednak na coraz więcej. Dom da się wznieść nawet w kilka tygodni.
Dom na działkę z wjazdem od południa, zachodu i narożną projekt Donna

Na co zwracać uwagę, by dom był jak bardzo energooszczędny? Jakiego typu cechy są najważniejsze?

Dom niskoenergetyczny możemy wybudować w rozmaitych technikach, które mogą spełniać kryteria dotyczące przewodzenia ciepła. Jedną z nich są ściany z trzema warstwami,w której każda ma szanse spełniać konkretną funkcję, mogą zapewnić szczelność, odporność i izolacyjność termiczną jak również akustyczną. Jakiego rodzaju mamy inne projekty domów energooszczędnych?
Tynkowanie

Jak wykończyć swe mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Zaaranżowanie własnego wnętrza to spore wyzwanie. Staramy się zrobić wszystko, żeby wynik naszych wysiłków był jak najlepszy, ale bywa różnie. Należy się właściwie przygotować i wszystko wnikliwie przemyśleć, bo tylko wówczas rezultat będzie właściwie zadowalający. O jakich zmianach we wnętrzu winniśmy pomyśleć?
koszty

Docieplenia poddasza wraz z pomocą specjalnej pianki - na co w ogóle to się robi?

Jak łatwo się zorientować wszystko ma swoje własne wady, jak również i zalety. W sposób dokładnie taki sam ma się sprawa wraz z posiadaniem autentycznego wolno stojącego domu, a mieszkania, o które to wbrew pozorom dba się całkiem w inny sposób.
Dekoracje kuchenne

Wielu Polaków śni o tym, żeby mieć własny dom - żeby był piękny, jak wyjęty z naszych snów, powinniśmy wybudować go od podstaw samemu

Posiadać własny dom oraz swój ogród - to marzenie znacznego odsetka rodaków. Mamy możliwość nabyć stary dom. Tak bywa zwykle prościej, gdyż mamy możliwość się od razu do niego wprowadzać.
1 2 3