Budowa
Unikalna izolacja ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex

Nowe czy używane - jakie mieszkania mogą poszczycić się większą popularnością wśród nabywców?

Z całą pewnością każdy z nas marzy o własnych „czterech kątach”, gdzie mógłby uciec przed światem i wypocząć po ciężkim dniu pracy wśród najbliższych.
bezpieczeństwo

W wielu miejscach idealnym pomysłem będzie szyba bezpieczna

Czy sprawdzaliśmy w jaki sposób wygląda szyba bezpieczna?

Co jakiś czas patrzymy z przerażeniem na dzieci bawiące się na podwórku w piłkę, martwiąc się, że zbije nam ona naszą szybę? A może posiadamy sklep jubilerski oraz chcemy aby nasze materiały, prezentowane pod szybą były odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą? Należy się dowiedzieć jak prezentuje się szyba bezpieczna i przeanalizować, czy nie rozwiąże ona naszych obaw.
ogrodzenia przenośne

Ogrodzenia przenośne - czyli, tak nazywane ogrodzenia "budowlane" albo "tymczasowe" nie tylko przeznaczone na budowlankę

Jakiego typu istnieją rodzaje ogrodzeń typu przenośnego? Z jakiego powodu nazywamy je również ogrodzeniami tymczasowymi? Jakie w rzeczywistości mają zadanie tego rodzaju ogrodzenia? Do jakiej kategorii bywają zaliczane? Czy raz użyte tego typu ogrodzenie idzie od razu do śmietnika, czy też można go zastosować ponownie? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego - świeżo napisanego - felietoniku!
architekt projektujący budynek

W zasadzie każdy architekt ma projektowanie mieszkań w małym palcu - już dzisiaj rozpocznij z nim współpracę!

Jeszcze parę lat temu można było zaobserwować, że większa część osób mieszkających na wsi chciało przeprowadzić się do miasta. Było to wywołane tym, iż obywatele malutkich gmin sądzili, iż w mieście bez problemu odnajdą interesującą i dodatkowo dobrze płatną pracę. Na nieszczęście z reguły okazywało się, że w mieście było jeszcze większe bezrobocie, niż w danej wsi.
projekt

Stalowe elementy, jakie są niezbędne w każdym domu

Wysoka jakość materiałów, które wykorzystywane są w trakcie budowy domu dają pewność, iż będzie on bezpieczny. Istotne są nie tylko tworzywa bezpośrednio związane z budynkiem, trzeba pamiętać również o używanych narzędziach, jakie są podczas prac niezbędne.


Stalowe elementy, jakie są niezbędne w każdym domu

Tworząc dom warto pamiętać o tym, aby nie jedynie wykorzystywać doskonałej jakości materiały jak przykładowo pustaki czy także zaprawy.
odbiór techniczny mieszkania

odbiór techniczny nowych mieszkań – jak prędko załatwić? Kilka słów o procedurze dotyczącej odbiorów domów

Odbiór techniczny domu jest jedną z ważniejszych procedur, które obowiązkowo należy przeprowadzić już po zakończeniu konstrukcji. Czemu jest to tak istotne dla przyszłego mieszkańca?
pieniądze

Czym okazują się i czemu służą rendery?

Chyba każda grupa zawodowa ma własny język, swe specjalistyczne, znane tylko dla poinformowanych określenia. Czasem takowa mowa mogłaby brzmieć dziwnie lub zabawnie, przykładowo "krokodyle suszą suszarką" oznacza funkcjonariuszy ITD w czasie robienia swych czynności zawodowych.


SHERIDAN Libet Patio

Wykończenie mieszkania – płytki do zastosowania zewnętrznego

Gdy już podejmujemy decyzję o budowie dużego domu z tarasem, powinniśmy zaplanować detale. Na co zwrócić uwagę, dobierając kolor, materiał i wielkość płytek zewnętrznych? Jak szukać rady, aby na wiosnę nie przejmować się szpetnymi rysami?
Wyrównanie pierwszej warstwy pustaków

Sklep z elementami do budowy domu

Ani budowa obiektu ani remont nie może odbyć się bez odpowiednich produktów. Są to tak samo istotne elementy co ludzie, którzy określone czynności będą wykonywać. I tak samo jak ludzie powinni być doświadczonymi fachowcami, tak również akcesoria muszą być wysokiej jakości. Przy budowie domu są takie elementy, na których nie warto oszczędzać, w szczególności gdy są to elementy konstrukcyjne.
rozpuszczalnik

Rozpuszczalnik nitro – znakomita mieszanina niezbędna każdej jednostce zajmującej się malowaniem wnętrz

W dzisiejszych czasach prężny rozkwit wielu branż umożliwia udoskonalanie nie tylko sprzętów oraz maszyn stosowanych czy to w domu czy to w pracy, ale również sporej ilości różnych surowców używanych przede wszystkim w dziedzinie budowlanej. Są to często produkty, które są dla wielu osób tak powszechne w obiegu, że pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo są one niezbędne.